ПОВТОРНО НАКАЧИВ КАЛОРИИ, ЕВЕ КАКО ГИ СТОПИВ : Сок од магдонос кој ги топи мастите за кратко време

0
1641

Ако сакате за кратко време да се ослободите од вишокот масти по телото, пробајте го природниот сок од магдонос.

sok-od-magdonos-koj-gi-topi-mastite-za-kratko-vreme-01

Потребно ви е едно снопче магдонос, лимон и чаша вода.

Со овој рецепт се слабеат 3 килограми за 5 дена.

Потребно е магдоносот да го иситните во блендер, и да го прелиете со сок од 1 лимон и чаша вода.

Наутро, на празен желудник испијте го сокот и постапката повторувајте ја 5 дена, па направете пауза од 10 дена. Потоа можете да ја продолжите „диетата“, но со задолжителни паузи.

Пијалакот помага при согорување калории, го храни телото со витамини и минерали, а магдоносот го забрзува ослободувањето од вишок течности во организмот.

Извор : ЦрноБело