ПОВРЕДЕНИ ДЕСЕТИЦИ ДЕМОНСТРАНТИ И ПРИПАДНИЦИ НА КФОР ВО ПРОТЕСТИТЕ НА СРБИТЕ ВО СЕВЕРНО КОСОВО

0
270

-На повеќе места се снимани снајпери, повредени се вкупно 52 Срби кои побарале помош во болницата, три се потешко повредени, има повеќе повредени но не побарале помош во болница.Вкупно се повредени 41 припадник на КФОР, тројца потешко ранети, се надеваме дека ниту еден не е животно загрозен. За ова е одговорен само Албин Курти, вели Вучиќ.