Плусинфо: Јанкулоска и Мијалков повикани на рибање во западна амбасада

0
1056

jankulovska-mijalkov

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска и директорот на УБК, Сашо Мијалков, вчера биле повикани во една западна амбасада во Скопје, каде им биле пренесени директни пораки во врска со нивните активности и актуелните случувања во земјава, дознава Плусинфо.

Целиот текст може да го прочитате ОВДЕ