ОНА ПЛАВОТО МУТЛЕ СО ШИШКИТЕ ГО ОБРА БОСТАНОТ : Пратеничката Рангелова е обвинета за насилството во Центар

0
2402

Покрај пратеничката Даниела Рангелова и нарачателите на насилството Никола Груевски и Миле Јанакиески, обвинети се и претседатели на локални комитети на ВМРО-ДПМНЕ и советници во Општина Центар, вкупно 14 лица.

Според вториот обвинителен предлог, во кој првообвинет е поранешниот шеф на Петтата управа на УБК, Горан Грујевски, за уништувањето документи ќе одговараат и шест припаднички на УБК (МВР), кои му помогнале во извршувањето на кривичното дело. Некои од нив присуствувале на палењето на документите во базата Брест, кај Петровец

Пишува
Љубиша АРСИЌ

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС”