Пијан маж се заканувал дека ќе ја крене зградата на владата во воздух

0
1523

Маж попладнево се јавил во Владата и се заканувал дека ќе го гранатира објектот, пренесуваат провладините медуми повикувајќи се на извори од МВР.

По брза интервенција на Единицата за антитероризам на Министерството за внатрешни работи било утврдено дека се работи за лажна дојава.

Лицето кое анонимно се јавило е идентификувано и е утврдено дека било под дејство на алкохол.