ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ ЈА ЗАФРКАВА ДАНЕЛА НА ФЕЈСБУК ЗА ТОА ШТО СЕ ОТКАЖА ОД НАБАВКА НА НОВИ АВТОБУСИ

0
1709

Иако во предизборието Данела Арсовска, кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ се пофали со нови автобуси по 100 дена од нејзиното превземање на градоначалничката позиција на град Скопје таа сега ретерира од тоа ветување и се откажа од набавката на нови и еколошки автобуси за град Скопје што предизвика лавина негативни и комични реакции по социјалните мрежи каде еден од оние кои ја потсетија за нејзиното предизборно ветување во ироничен стил беше и екс градоначалникот Петре Шилегов кој на својот Фејсбук и Твитер профил објави како ќе изгледаат “новите и еколошки” автобуси кои ги вети а не ги набави Арсовска.