ПЕРВЕРЗИЈА ВО СОБРАНИЕ: ВМРОВЦИТЕ НЕ МУ СВИРАТ НА ПАВЛЕ ТРАЈАНОВ, СИ ГО СМЕТААТ ЗА СВОЈ

0
1006

Опозицијата им свири на сите пратеници од СДСМ ама не му свират на Павле Трајанов кој е дел од владејачката коалиција?!? Тој пак се бори за позициите на Мицковски и бара промена во францускиот предлог?!?!

Која е оваа перверзија, Павле глуми некако лидер а всушност е испостава на ВМРО ДПМНЕ, или пак е обичен кукавица кој 40 години глуми некаков политичар но се плаши од носење одлуки кои се одговорни и државнички.