ПЕНДАРОВСКИ ВО ИНТЕРВЈУ ЗА ТЕЛМА ИСПРАТИ КРИТИКИ ЗА СПАСОВСКИ И ОСМАНИ

0
255

За време на интервјуто за Телма, претседателот Пендаровски на неколку наврати испрати сигнали дека не се согласува со некои потези на Османи и Спасовски.

  • Закажете си интервју со Османи, не сакам да коментирам негови потези – рече Пендаровски. За Спасовски пак запрашам да коментира зошто Спасовски уште сега не кажува кој ќе биде прогласен за ПЕРСОНА НОН ГРАТА од бугарските политичари, рече – Не сакам да влегувам во јавна пресметка со министерот за внатрешни работи. Дали со ова Пендаровски сака да испрати порака дека е независен и има намера да делува независно или пак на повидок е нов раскол во СДСМ ако СДСМ реши да не го кандидира за втор мандат за  претседател на изборите во 2024-та?