ПАЛЧО УАПСЕН ВО ТУРЦИЈА, ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА НА МИНИСТЕРОТ ЗА ВНАТРЕШНИ РАБОТИ ОЛИВЕР СПАСОВСКИ ВО 22:30 ЧАСОТ!

0
372

Љупчо Палевски-Палчо, кој се сомничи за киднапирање и реализација на убиството на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски е фатен, дознава „Скопје1“. Тој бил задржан на граница, по распишаната меѓународна потерница.

Засега се знае неговата траекторија на движење која е Скопје-Белград-Турција.

МВР закажа прес-конференција за во 22-30 часот.

Повеќе детали подоцна.

Извор : Скопје1.МК