ОЈО потврди: Јанева е уапсена по налог на Рускоска, ќе се гони за злоупотреба на службена положба!

0
1077

По наредба на шефицата на Обвинителството за организиран криминал и корупција Вилма Рускоска, МВР ја уапси специјалната обвинителка Катица Јанева, потврдија од обвинителството. Јанева е осомничена за злоупотреба на службената положба и овластувањата