Охриѓанец го фати крстот во Скопје

0
849

Бобан Павловски од Охрид беше најсреќниот од сите оние кои денеска скокаа по Светиот крст во водите на Вардар во Скопје.

Тој посака бериќет и здравје за сите и порача сите кои скокаат по крстот да скокаат за здравје.

Павловски по фаќањето на крстот беше даруван од Господин Господин Стефан, но доби и електронски уреди од градоначалникот на Скопје, Коце Трајановски и Емил Димитриев.