Официјално откажана лидерската средба во Виена!

0
397

Откажана е средбата на македонските политички лидери и претставниците на меѓународната заедница, која требаше да се одржи во петок (22.04) во Виена. Портпаролот на Европската комисија денеска од автрискиот главен град соопшти дека нема да има политички разговори меѓу ривалските политички партии од Македонија, бидејќи условите не се исполнети, пренесува Ројтерс.