ОФИЦИЈАЛНО ДАЦ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ОД ДИРЕКТОРСКОТО МЕСТО НА МНТ, МИНИСТЕРСТВОТО ЗА КУЛТУРА ЈА ПРИФАТИ ОСТАВКАТА НА ДАЦ!

0
573

По сообраќајната несреќа во која учествувал директорот на МНТ Драган Спасов – Дац каде полесно е повредена една девојка на својот фејсбук профил се огласи и министерот за култура, Роберт Алаѓозовски чиј статус гласи :

  • „Министерството за култура ја известува јавноста дека денес ја прими и ја прифати оставката на в.д директорот на Н.У Македонски народен театар, Драган Спасов – Дац“.- Министерот Роберт Алаѓозовски на својот фејсбук профил.