Она ДРВОТО од Водно продолжува како мува без глава да се клати: Додека Македонија врие, Иванов вечера со Колинда и Борут во винарија

0
576

Додека траат протестите во центарот на Скопје, претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов е на вечера со претседателите на Словенија и на Хрватска, Борут Пахор и Колинда Грабар Китаровиќ во една винарија на периферијата на главниот град, објави порталот Сакам да кажам.

Тие денеска беа во Скопје да се информираат за актуелните случувања во регионот и во Европа и за мигрантската криза.