ОЛИВЕР СПАСОВСКИ : За „Јавна соба“ уапсени битолчанец и велешанец, ќе се апсат уште

0
267

Две лица, едно од Битола и едно од Велес, се проиведени во врска со случајот„Јавна соба“, потврдија од МВР за МИА.

Како што информираа од Министерството, се превземаат мерки и активности и кон други лица во координација со Јавното обвинителство со цел расчистување на случајот и содветно санкционирање на сторителите.

Приведувањето на двете лица преку социјалната мрежа Фејсбук го потврди и министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски.