ОД УТРЕ ДПМНЕ ЗАПОЧНУВА СО ЦРНА КАМПАЊА „РОЛЕТНА“ НА СИТЕ БИЛБОРДИ?!

0
1531

Билборди на кои има ролетна, но без текст, денеска се појавија низ Скопје.

Неофицијално, станува збор на закупен рекламен простор за кампања на ВМРО-ДПМНЕ за оцрнување на опозицијата, за што според Центар њуз, владејачката партија ќе потроши 1,5 милион евра.

Наводно, од вечерва ќе „осамнам“ и билбори на кои на ролетната, ќе биде испишано и прашањето: „Што се крие зад ролетната“.

Десетици креативни одговори на ова прашање веќе се појавија на социјалните мрежи.%d1%80%d0%be%d0%bb