ОД НЕДЕЛА ДОЖД И СНЕГ

0
161

Од недела под влијание на студена воздушна маса времето ќе биде претежно облачно со опаѓање на температурата на воздухот.

Како што информираат од Управата за хидрометеоролошки работи, ќе има повремени врнежи, кои заради заладувањето во недела попладне и во текот на ноќта кон понеделник ќе бидат пообилни и ќе преминуваат во снег на повисоките и во некои од пониските места.На планините и на повисоките места ќе се формира снежна покривка, особено во западните делови