ОГРОМЕН ПОЖАР ВО БИТОЛСКА ФУРНА ЗА ЛЕБ

0
171

Голем пожар во Битола, јавува репортер од 4NEWS.mk станува збор за пожар во производствен погон.

Пожарот избувнал пред помалку од половина час, а на терен веќе се екипи на противпожарните служби.

Според неофицијални информации гори фурна која произведувала леб, пишуваат 4NEWS.mk.