ОГРАБЕНА ОБЛОЖУВАЛНИЦА ВО ЧАИР

0
211

„Утринава во 5,33 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на подрачјето на Чаир, две лица со закана кон вработените одзеле пари од прометот“, известуваат  од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.