ОВОЈ КАКО ДА Е СИЈАМСКИ БЛИЗНАК НА АХМЕТИ – Зијадин Села: Добро е што Ахмети не попушта со Заев

0
1362

Добро е што лидерот на ДУИ не му попуштал на лидерот на СДСМ во однос на правењето влада, ова се ставовите на Зијадил Села од Алијанската на Албанците изнесени во емисијата „Клик Плус“ на телевизијата „ТВ21“.

Заев доцни. Добро е што Али Ахмети не попушта ни со Заев. Јас никогаш не сум верувал дека Македонците се великодушни. Јас верувам во албанските партии, самите Албанци се гарант за Платформата, рече Зиадин Села на вчерашното интервју за телевизија 21.

Села потенцираше декал Албанците не се заинтересирани за етничка криза.

Како последица на ентичките кризи Албанците бегаат од Македонија. Доста веќе! Секогаш кога треба да се решат албански прашања некој генерира криза, рече Села.

Тој посочи дека Груеввски треба да им се извини јавно на Албанците. Според Села идеална Влада во овие околности би било широка Влада која за 2 години би ги правера уставните промени и законот за јазици.

Извор : НоваТВ