ОВОЈ АДВОКАТОТ НА МИЈАЛКОВ БИЛ ЖИВИ ЦЕПКИ : ПА КАКО МОЖЕ ОБВИНЕТИОТ ДА НЕ ДОЗНАЕ ДЕКА ЌЕ ОДИ ВО ЗАТВОР?! ПА КАКО ЌЕ ПОБЕГНЕ ИНАКУ?! ОВА НЕ Е ФЕР, ОВА Е ХАОС, УЖАС…ПА ОВА ГО НЕМА НИКАДЕ УПМ!!!

0
2814

Недозволиво е судија на претходна постапка или кривичен совет да не ја извести странката во случајов Сашо Мијалков дека за него се бара мерка притвор, вели за „А1он“ адвокатот на Сашо Мијалков, Антонио Апостолски.

Извор : А1он