ОВИЕ ДВАЈЦА ОД ЛЕВИЦА СЕ ТОЛКУ НЕБИТНИ ШТО КОВАЧЕВСКИ ГРИЦКАЛ СЕМКИ ДОДЕКА ЗБОРУВАЛЕ НА СОБРАНИСКАТА ГОВОРНИЦА ПА МУ СЕ НАЛУТИЛЕ НА ПРЕМИЕРОТ ЗОШТО ГИ ДЕГРАДИРАЛ ЗА ВРЕМЕ ГОВОРОТ?!

0
1136

На денешната седница за пратенички прашања пратеникот од Левица, Борислав Крмов го праша премиерот Ковачевски дали додека тој поставува прашање, премиерот грицка семки.

-Што правите во моментов, семки грицкате? Да не ве деконцентрирам, му рече Крмов на Ковачевски.

Крмов реагираше до заменик-претседателот на Собранието Горан Мисовски да го опомене премиерот за недоличното однесување, но Мисовски рече дека на Крмов најверојатно му се причинува.