Обвинителите на Катица од СЈО кај режимскиот совет на ФОСИЛИ од јавни обвинители мораат се со ИНКА ДА ТУРААТ, обвинителите на СЈО во едно од главните дувла на мафијата го реферираат „Пуч“

0
840

Во Советот на јавни обвинители тукушто започна средбата на која обвинителите од СЈО, пред членовите на Советот ќе реферираат зошто го повлекле обвинението за „Пуч“, јавува Сведок.

Пред состанокот во Советот закажан за во 13 часот пристигнаа обвинителите: Катица Јанева, Фатиме Фетаи, Елизабета Миладиноска, Ленче Ристоска и Трајче Пеливанов.

Денешната средба доаѓа по минатонеделната средба на Јанева со членовите на Советот, на кој било договорено сите обвинители што работеле на предметот да бидат присутни на состанокот.