НУКЛЕАРНА БОМБА ОД ФРАНЦИЈА СО ФАНТАСТИЧЕН ПРЕСВРТ : Макрон веројатно следниот месец во официјална посета на Скопје и Тирана во која ќе прати порака дека Франција ќе ни помогне да станеме членка на ЕУ!!!

0
1501

Претседателот на Франција, Емануел Макрон ќе ги посети Северна Македонија и Албанија нареден месец, пишуваат албанските медиуми. Според нив, Макрон сака да покаже дека не е против двете држави, но и дека ќе им помогне да ја постигнат целта, влез во Европската Унија.

Инаку, францускиот претседател ја најави посетата на прес конференцијата на која образложуваше зошто го блокирал почетокот на преговорите со Скопје и Тирана. Макрон тогаш кажа дека со македонскиот и албанскиот премиер, Зоран Заев и Еди Рама ќе разговара за реформите и чекорите кои двете земји треба да ги преземат.