НУКЛЕАРНА БОМБА НА 1ТВ: Уапсен екс спикерот Трајко Велјановски за насилствата на 27-ми април!

0
898

Во домот на екс претседателот на Собранието Трајко Вељановски, како што дознава 1ТВ дошла полиција за да го приведе за настаните од „Крвавиот четврток“ на 27 април.

Случајот 27 април го води ОЈО за организиран криминал, а за овој предмет во тек се завршните зборови за оние за кои има обвинителни акти.