НУКЛЕАРНА БОМБА НА ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ НА КАНАЛ 5: Блиску сме до формирање двотретинско мнозинство во парламентот, со кое прво ќе му направиме импичмент на Иванов а потоа и уставни измени ако успее референдумот за името!

0
1760

– Блиску сме до формирање двотретинско мнозинство во парламентот, и тоа го правиме поради две причини, импичмент на Иванов и уставни измени поради договорот со Грција!

Премиерот Заев во емисијата Само Вистина на Канал 5.