НУКЛЕАРНА БОМБА НА ,,НАРОДЕН ГЛАС” : ПРИЛЕПСКАТА ПОЛИЦИЈА ВЕЧЕРВА ГО ПРИВЕДЕ КУРТОНОТ ЉУПЧО ПАЛЕВСКИ ПОРАДИ НАВОДНО СОМНЕНИЕ ЗА НЕЛЕГАЛНИ АУДИО СНИМКИ НА КОЧО АНЃУШЕВ И ОЛИВЕР СПАСОВСКИ!?!?!

0
1762

Од извори на МВР во ПС Прилеп дознаваме дека вечерва околу 21 часот е приведен куртонот Љупчо Палевски.

Како што неофицијално дознаваме, Палевски бил приведен поради сомнеж за нелегално поседување на аудио снимки на кои биле министерот за внатрешни, Оливер Спасовски и вицепремиерот на владата, Кочо Анѓушев.

Љупчо Палевски на среде говорот пред ќосињата во Прилеп, објави нелегално прислушкувани разговори за кои и претходно беше повикан на разговор од страна на МВР поради сомнение дека токму тој стои позади јутјуб профилот Никола Тесла.