НУКЛЕАРНА БОМБА : МИЦКОВСКИ ЗАМИНАЛ ЗА БУДИМПЕШТА НА КООРДИНАЦИЈА СО ГРУЕВСКИ КАКО ДА СЕ ПРЕГОВАРА ЗА СЈО!!!

0
2483

До редакцијата на Centar.mk штотуку пристигна информација дека претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска е виден во близина на Будимпешта.

Според се’ уште непотврдени информации, Мицкоски бил виден во возило „Пасат“, на бензинска пумпа во непосредна близина на Будимпешта.

Редакцијата на Centar.mk врз основа на овие неофицијални информации побара одговори од ВМРО-ДПМНЕ, дали навистина или не, лидерот на опозициската партија Христијан Мицкоски денеска е во посета на Унгарија, во Будумпешта.

Се’ уште го очекуваме официјалниот одговор од ВМРО-ДПМНЕ.

Извор: centar.mk