НОВО ДНО НА КРАЛОТ НА ЛАЖНИТЕ ВЕСТИ МОМИРОВСКИ : ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ НАПАЃАЛ ЖЕНИ ДОДЕКА БИЛ ДИРЕКТОР ВО А1 ТЕЛЕКОМ!?!?!

0
855

– Дали е точно дека Ковачевски бил избркан од директорксата позиција во А1 Телеком по само 8 месеци мандат поради напади врз жени?!

Ова мртов ладен го изјави уредникот на Алфа Телевизија, Горан Момировски кој води мртва трка со Геро од Плусинфо за титулата крал на лажните вести во земјава. До толку да се одработува за ВМРО ДПМНЕ да си спремен вакви нарачки да одработуваш е дно дна, нема значи граница до каде се спремни да одат куртоните да си ја одработат платата намачкана со унгарско масло, газдите на Алфа се од Будимпешта каде е избеган и екс премиерот Груевски на кого му се суди за 10-тина обвиненија и за кои го чека затвор од околу 20 години.

Инаку ова ѓубре од новинар е толку добро платено што има пари да живее со фамилијата во Берлин и патува со авион редовно за да води емисии на Алфа ТВ?! Беше дописник на МИА во Германија во време на диктатурата на Грујо а потоа беше портпарол на Гордана Сиљановска сега шири лажни вести и се преставува како новинар, некои новинари му дозволуваат да глуми лудило и го викаат по дебати да каже свое мислење?!