НОВО БЕГСТВО ОД ЗАТВОР – ГО ИСТЕПАЛ ЧУВАРОТ ВО „ШУТКА“ И ПОБЕГНАЛ

0
170

„Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, се вели во соопштението.
Вчера околу 16.50 часот во Полициската станица Чаир било пријавено дека во Казнено – поправната установа Затвор Скопје, осуденикот А.А.(24) од Скопје физички нападнал полициски службеник и побегнал од затворот, информираше Министерството за внатрешни работи (МВР).„Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, се вели во соопштението.