Нови официјални фотографии од снимањето на „Deadpool“

0
1247

Студиото 20th Century Fox ги израдува обожавателите со објавување на нови фотографии од снимањето на филмот „Deadpool“.

Screenshot_3

Благодарение на првата официјална фотографија од Рајан Рејнолдс како суперхеројот Дедпул можевме да видиме како ќе изгледа костимот, а овој пат можеме да погледнеме и неколку различни сцени од филмот.

Рејнолдс по втор пат ќе ја носи маската на Дедпул, за последен пат го видовме во филмот X-Men Origins: Wolverine во 2009 година, пишува Variety.

Нов трејлер за филмот ќе биде прикажан на 4 август. Режисер на филмот е Тим Милер, а премиерата е закажана за 12 февруари 2016 година.

Покрај Рејнолдс во филмот ќе ги видиме Морена Бакарин, Бријана Хилдебранд, Џина Карано и и други.

Screenshot_5 Screenshot_6 Screenshot_4