НОВА БУДАЛАШТИНА НА СТОЈМЕНОВИ: 10 ГОДИНИ БЕА ДЕЛ ОД ЦРНАТА ПРОГАНДА НА РЕЖИМОТ ЗА ШТО СЕ ОМРСИЈА СО ДЕСЕТИЦИ МИЛИОНИ ЕВРА НАРОДНИ ПАРИ, СЕГА МУ ПОДНЕСОА КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА ГОВОР НА ОМРАЗА НА САШЕ ПОЛИТИКО ЗАТОА ШТО НЕ ИМ СЕ ДОПАЃАЛА НЕКОЈА КОЛУМНА НА МАКТЕЛ.МК?!?!

0
1852

(Миленко, Грујо и Емил Стојменов од времето кога Канал 5 лапаше милиони евра годишно од владините кампањи за да го лаже и манипулира народот!)

Во текстот кој беше објавен на неколку портали денеска се вели:

Телевизијата Канал 5 поднела кривична пријава против Саше Ивановски наречен Политико, за сторено кривично дел говор на и од омраза.

Плусинфо дознава дека кривичната пријава е поднесена пред десетина дена, преку МВР до Основното јавно обвинителство, по стандардната процедура.

Пријавата била поткрепена со многубројни писмени докази, од кои се гледа како Ивановски, на својот портал Мактел, брутално и со омраза говори за телевизијата и за новинарите во неа.

Се чека реакција на Обвинителството.

Замислете која будалаштина и лудост. Не поднеле тужба за навреда и клевета со барање за демант, туку КРИВИЧНА ЗА ГОВОР НА ОМРАЗА ЕЈ?!?!?

Па ако ние поднесувавме кон нив вакви кривични 10 години додека беа дел од пропагандната машина на режимот на Груевски, каде ли ќе им беше крајот?!?!

И ако сите медиуми меѓу себе си стегаме вакви пријави, па судовите ќе зе блокираат за 24 часа?!?!

Ова е само уште еден доказ колку се Стојменови перфидни и забегани милионери, еј решиле да замолчат новинар кој нештио пишувал за нив што не им се допаѓа и прескокнале стандардна процедура и дирек кривична за говор на омраза?!?!

ПАПАПАПА!!! ОВА Е ЕПСКО ЗАБЕГУВАЊЕ!

Извор : Мактел.Мк