НЕРВИТЕ НА МИЛЕНКО СЕ ПРИ КРАЈ, ПОПИЗДИ ОД ПАТРИОТИТЕ КОИ ГО НАПРАВИЈА ПОПАРА : УТРЕШНИОТ МИТИНГ НА ВМРО-ДПМНЕ НЕМА ВРСКА СО МАКЕДОНИЈА ТУКУ ТОА Е ПОРАДИ ПОЛИТИЧКАТА КАРИЕРА НА МИЦКОСКИ

0
2109

Миленко се изнервира од коментарите на својот ЈутЈуб подкаст чат од страна на патриотите на ВМРО-ДПМНЕ кои во чатот го нападнаа дека протестот на опозицијата кој утре ќе се одржи е директен обид да се зачува политичката кариера на Христијан Мицкоски и дека тоа нема врска со одбрана на Македонија, со името или борба и битка против корупција и криминал каде еден од коментарите директно се однесува до него за тоа колку пари го плаќале ВМРО-ДПМНЕ за да ги фали.

Иако според нашите информации Миленко зема пари и пури од Камчев.

Мислам дека протестот кој утре ќе се одржи кој секој различно ќе си го разбере, но едни не може да го разберат како конечно будење на ВМРО-ДПМНЕ, јас го разбирам како искажување на револт против оваа власт и собирање на истите луѓе кои мислат дека не краде Вице Заев, Рашковски, Анѓушев и останати комуњари. – Миленко Неделковски на својот ЈутЈуб канал на неговиот подкаст.