НЕМА ДА ВИ СЕ ВЕРУВА – ВМРО ДПМНЕ ПОЧНА ДА ГО ВРАЌА УКРАДЕНОТО: МИЦКОВСКИ ДАЛ НАРЕДБА СКАПИТЕ СВАРОВСКИ ЛУСТЕРИ ОД БЕЛАТА ПАЛАТА ДА СЕ ДОНИРААТ НА ЦРКВИ?!?!

0
878

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Јохан Тарчуловски преку својот Фејсбук профил упати благодарност до претседателот на партијата, Христијан Мицкоски, поради одлуката лустерите од централниот штаб да бидат донирани во македонските цркви и манастири.

“Огромна благодарност до претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски за донацијата од лустери кој се извадени од централниот штаб а кој беа означени како луксуз. Затоа се подаруваат по македонските цркви и манастири. Црквата св Никола с.Љубанци ќе ви е вечно благодарна”, напиша Тарчуловски.