НЕКОЛКУ СТОТИЦИ ГРАЃАНИ ВЕЧЕРВА ВО ГОСТИВАР СЕ СОБРАА ВО ПОДДРШКА НА ТАРАВАРИ ОТКАКО МВР ПРОНАЈДЕ ИСПУКАН КУРШУМ ПРЕД НЕГОВИОТ ДВОР

0
449

Таравари сподели фотографии на својот фејсбук-профил, на кои се гледа како дел од присутните со запалени факели му изразуваат поддршка, а тој со мегафон им се обраќа на поддржувачите

На улицата пред куќата на Арбен Таравари, градоначалникот на Гостивар и претседател на Алијанса за Албанците (АА), вечерва се собрале неколку стотици граѓани, негови поддржувачи, откако утрово пред неговиот дом бил пронајден неиспукан куршум од автоматска пушка.

Таравари сподели фотографии на неговиот фејсбук-профил, на кои се гледа како дел од присутните со запалени факели му изразуваат поддршка, а тој со мегафон им се обраќа на присутните.