НЕКОЛКУ СОВЕТИ ЗА ДА ИМАТЕ ЖЕЖОК СЕКС

0
1217

70b0d1defa6af0e7406c67782b2e7051_L

Секако, може да си ветите дека оваа година ќе ослабете неколку килограми или ќе си најдете нова работа. Но има друга област која често се запоставува, кога луѓето планираат што сакаат да сменат во новата година: вашиот сексуален живот. Без разлика дали сте сингл или среќно заљубени овие неколку правила ќе ви помогнат 2015 година да ви биде исполнета со најголемо задоволство.

1. Пробајте нова играчка

Ако никогаш не сте пробале секс играчка, оваа година инвестирајте во вибратор – или експериментирајте со секс играчка за парови. Доколку сте добро запознаени со забавата на овој тип на играчки, тогаш вметнете нешто ново во вашиот репертоар.

2. Ставете приоритет на задоволството (барем за некое време)

Секако, одлично е да го задоволите вашиот партнер. Но вашиот оргазам (среќата во кревет) се важни исто така. Ако сакате тој да прави некои работи почесто, слободно кажете му. Не чуствувајте вина за тоа, ова не е натпревар, едноставно уживајте во споделувањето на “взаемна љубов”.

giphy

3. Споделете секс фантазија со вашиот партнер

Што е тоа што отсекогаш сте сакале да го направите во кревет, но не сте го направиле? (Всушност, можеби креветот не треба да биде во ова сценарио). Без разлика дали сте сакале да експериментирате со некоја поза или пак имате идеја да бидете во улога на некого, направете чекор со тоа што ќе ги споделите овие фантазии со вашиот партнер (или пријателот со бенефиции). Ако сте срамежливи, треба да знаете дека не сте единствени со секс фантазии.

4. Гледајте порно 

Како што веќе можеби знаете, порното може да биде одлично засилување за вашето соло секси време – или забавен начин да ги загреете работите со вашиот партнер. Не се плашете да бидете авантуристи со вашите навики за гледање оваа година (дали знаевте дека многу жени преферираат порно со лезбејки?).

giphy 1

5. Бидете гласни во кревет

Постојат многу причини за да го повишите гласот помеѓу чаршафите, тоа му помага на вашиот партнер за да знае што ви допаѓа – покрај се е добра забава.

giphy 2

6. Мастурбирајте повеќе

Дури ако го правите тоа како зајак, мастурбацијата се уште има добри бенефиции. Пробајте повеќе начини за да го пронајдете тоа што највеќе ви одговара.

7. Променете ги местата

Можеби го имате најкомфорниот кревет во цел свет, но поместување на акцијата во друга соба – или на сосема друга локација – ќе ви помогне сериозно да ги зачините работите.

8. Експериментирајте со секстинг или Skype секс

Дури ако живеете со вашиот партнер – или се гледате често – секстинг или skype секс може да додадат нов секси елемент во вашиот сексуален живот.

giphy 3

 

Извор : Урбанкулт