НЕВИДЕН ФОЛИРАНТ : ГРУЈО И ПО 37 БОМБИ НА ЗАЕВ СЕУШТЕ МИСЛИ ДЕКА НАРОДОТ СЕ ИМБЕЦИЛИ И МАЈМУНИ, по 915-ти пат го обвини Заев за нанесување на штета и имиџот на Македонија!

0
1259

Денес Грујо во изјава за медиуми се надмина себеси, по 37 аудио снимки објавени од опозицијата и по еден куп кривични пријави поднесени против него за сторените кривични дела во аудио снимките на Заев тврди дека Заев е креаторот на кризата и дека за сите штети нанесени на државата бил токму Заев крив и дека со непопустливоста во барањата го нарушувал имиџот на државата?! ОВА Е ТОТАЛНО РЕТАРДИРАНА И МЕНТАЛНА ИЗЈАВА НА ЕДЕН ПРЕМИЕР!985000Untitled-8

Додека во Полска се даваат оставки на министри поради прислушкувања Грујо во Македонија и неговата глава коцкеста и покрај конкретните докази на опозицијата за негов мегаломански криминал и на неговата влада дава небулозни и моронски изјави и тврди дека токму Заев е виновен?!?! Не бре не, Грујо си тера по негово и се понаша како Боцето да му го прави пи арот и говорот, бидејќи тој додека беше во владата како вицепремиер држеше само 1% за работата на владата а дури 99% плукање по опозицијата и СДСМ!

Грујо ја направи Македонија како некое племе за кое никој никогаш не слушнал и држава во која секој медиокритет може да прави што сака каде се праќаат на неистомисленици погребни венци, се тепаат новинари, се фрлаат мајки и деца во ендеци, се испраќаат дилетанти да удираат шамари на градоначалници, се купуваат плацеви и згради и мади на криминален начин, се менуваат судијки и обвинители со сваровски кристали и оддолжување со пушинела начини веднаш по изборот и повторно Заев бил виновен за нарушување на имиџ?!?!

ГРУЈО ТОТАЛНО ЗАБЕГАЛ, КРАЈНО ВРЕМЕ Е ДА ПОЧНЕ ДА ВРАБОТУВА МАСОВНО ПСИХИЈАТРИ ТАМУ ВО ВЛАДАТА БИДЕЈЌИ НА ВАКВИТЕ РЕТАРДИРАНИ И МОРОНСКИ ИЗЈАВИ Е РЕДНО ЕДНАШ ДА ИМ ДОЈДИ КРАЈОТ!