НЕВЕРОЈАТНО : Куќен притвор за актерката Силвија Стојановска за наводно учество во трговија со 700 кила дрога?!

0
1798

Судија на претходна постапка и одреди куќен притвор на актерката Силвија Стојановска и пеитвор за уште едно лице В.Б. по барање на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција,потврдуваат за Фокус од Кривичниот суд.

Од Обвинителството не соопштуваат за што точно се товари актерката бидејќи станувало збор за меѓународна акција, единствено остануваат неофицијалните информации дека наводно била вмешана во шверц со кокаин запленет во Шпанија.

Стојановска е позната актерка со многу театарски и филмски улоги.