НЕВЕРОЈАТНА ИЗЈАВА НА ЛАТАС ЗА ИЗХОДОТ ОД ПРЕГОВОРИТЕ СО ХАН: СДСМ е победник, губитник не е ДПМНЕ туку Сорос?!?!

0
547

latashan

Нервозна и жестока тирада на Латас во вестите на Сител во 16 часот! Капитулацијата на Груевски кој најавуваше дека нема да има предвремени избори и нема никаква техничка влада од една страна и исходот од преговорите од кој се најавени и предвремени избори и најавена транзициона влада, Латас ја прикажа како голем успех на ДПМНЕ и СДСМ а голем пораз за Сорос?!?!?!

Според Латас, изгубиле активистите на Сорос но победила СДСМ која сега имала шанса да се врати како партија а победила и ДПМНЕ која цело време барала техничка влада?!

Лаки бе, Лаки бе, намали бре шефе на тоа дрогите, многу јаки работи користиш 😀