НА ТРЕНДО МУ ПРЕЧИ ПРСКАЊЕТО ПО УЛИЦИ И ДЕЗИНФИЦИРАЊЕТО ПО ВЛЕЗОВИ И ТРОТОАРИ, АМА ЗА НЕГО ВМРОВЦИТЕ НАЈУБАВО ПРСКАА, ВО ФАЦА, ПО КОСА, ВО УСТА И НА ХАЛКИДИКИ!

0
340

Трендо на својот портал Офф нет објавил пост за тоа како му пречи прскањето на тротоарите, улиците, влезовите против пандемијата на Коронавирусот во земјава и прашува која е поентата на вакво прскање?!

Па тоа е дезинфекција на јавна површина бе цреп! Како ВМРОВЦИ што се прскале по оргии такво ли прскање сакаш?! На вмровчето Трендо очигледно не му се свиѓа ова прскање со хемиско средство, за него најубаво прскаа вмровците од Халкидики.

Очигледно не знае дека има мобилни екипи кои прскаат на терен… ама како викаат, знае ама ВМРО, мора да се јаде бурек, де прскање им пречи, де калдрмата сеа, па 5Г , па чипоите ќе стигнат кај да е да го вакцинираат македончето за да може Сорос да го управувал, абе лудило, ваква вмровска теорија и бљувоштина човек може да најде на Алфа и кај куртон порталот на Трендо.