На тоа дебелата ДИКТАТОРСКА ШУШУМИГА не му иди памет во тоа тарамбуката КОЦКЕСТА : Ким Јонг Ун и Северна Кореја се подготвуваат за нова нуклеарна проба

0
1569

Северна Кореја повторно се подготвува за нуклеарна проба, соопшти Американско­корејскиот институт во Вашингтон.

Повикувајќи се на сателитски снимки од средата, експертите се уверени дека „по сè изгледа Северна Кореја се подготвува за тестирање на нуклеарното оружје“.

Шестата севернокорејска нуклеарна проба може да биде извршена на полигонот „Пунгри“ откако ќе биде дадена наредба од Пјонгјанг.