На преговорите падна договор: Избори наредната година во април, преговорите продолжуваат во Брисел!

0
430

Johanes-Han

Лидерската средба во вилата на ЕУ на Водно само што заврши, изјава за медиумите даде еврокомесарот Јоханес Хан. Тој соопшти дека се договорени избори наредната година во месец април, а разговорите помеѓу партиските лидери ќе продолжат наредната недела во брисел.

Од новинарите само Саше Политико постави прашање до Хан и тоа „дали ќе има техничка влада“, но Хан не одговори на прашањето, само се сврте и влезо во колата со која си замина.