НА ПОКАНА ОД НЕГОВИОТ ПРИЈАТЕЛ АЛЕКСИС ЦИПРАС НА КОНГРЕС ОД СИРИЗА ВО ГРЦИЈА, ЕКС ПРЕМИЕРОТ ЗОРАН ЗАЕВ ПОЗДРАВЕН СО АПЛАУЗИ И ОВАЦИИ

0
596

Вечерва во Атина започна Конгресот на СИРИЗА. Меѓу гостите на грчката опозициска партија, во првиот ред во салата, е и поранешниот македонски премиер и лидер на СДСМ, Зоран Заев.

Тој доби посебна почит од лидерот на СИРИЗА, Ципрас, а од присутните во салата беше поздравен со овации и аплаузи.