НА ОСТРОВОТ КРИТ ВО СОСЕДНА ГРЦИЈА ПРОНАЈДЕН УБИЕН МАЖ СО ПРОСТРЕЛНИ РАНИ

0
74

Фотографија : Екатимерини

На островот Крит маж пронајден застрелан со прострелни рани.

Според извештаите на локалната полиција, телото на жртвата  било откриено во средата попладне во областа Катаро во Ласити од страна на две жени.

Починатиот имал прострелни рани.

Од страна на грчката полиција работат на расветлување на случајот како и на идентитетот на убиениот.