НА ГРУЈО СЕ МУ СЕ СОБРА, МУ СЕ РУШИ СЕ ПРЕД ОЧИ: Андреј Жерновски на Телма најави дека прашање на ден е кога ќе почне да се руши терасата на новото партиско седиште на ВМРО ДПМНЕ!

0
988

andrej telma

И втората контрола на Општина Центар покажала дека балконот од зградата на ВМРО-ДПМНЕ е нелегален и наскоро ќе се донесе одлука да се урне, изјави градоначалникот на центар Андреј Жерновски во синоќешното издание на Топ Тема на Телма.