НАЈНОВА ВЕСТ : КАКВО СПЕКТАКУЛАРНО ФИЈАСКО НА РЕЖИМОТ – Грујо и Сашо конечно дознаа кој ги провалил но и признаа дека приказните за странски служби се чиста лага- По лутањето во магла и екскурзијата со Верушевски, вечерва уапсени двајца кои му ја дале бомбата на Заев, едниот вработен во МВР другиот екс вработен, до 2013-та!

0
1298

Уште две лица се уапсени во акцијата „Пуч“. Како што информираше МВР станува збор за едно 52 годишно лице вработен во МВР и уште едно 49 годишно лице поранешен вработен во МВР кој во 2013 добил отказ.

mijalkov-gruevski-s

Ќе одговараат за шпионажа и насилство врз највисоки државни органи.

Истрагата покажала вмешаност на овие две лица по што бил издаден налог за претрес и апсење. Извршени се претреси во пет објекти и пронајдени се повеќе компјутер и телефони и цедиња. 

На едно од лицата веќе му е одреден притвор. 

Со ова паѓаат во вода сите приказни кои овие два дена беа пуштани на сите можни режимски медиуми дека наводно на Заев бомбата му ја дале странците. Се покажа дека сето тоа било гнасна лага, и дека всушност Заев ја зборувал вистината дека високи функционери од внатре го предале Груевски и му дале на Заев материјали кои го компромитираат Груевски и Мијалков но и целиот владин врв.

ФЕНОМЕНАЛНО, ОВИЕ САМИТЕ СЕБЕ СЕ УБИЈА! ГОТОВ Е! ГОТОВ Е! ГОТОВ Е!