МУНГОСОТ БЕРБЕРСКИ, им простувал на СДСМ за некаква неправда?! На кои дроги е оваа фукара, шушумига и куртон режимски!?!?

0
712

Жаре Бербер, во изјава за Курир  вели дека го иритира дволичноста, но сепак им простува на СДСМ. Тој реагира на прислушуваните разговори што ги објави опозицијата вчера во Прилеп.

zare-berber-03-700x400

„Не знам зошто, но излегува дека јас го кажувам она што другите го мислат. Секогаш ме иритирала дволичноста  и лицемерието кај луѓето, можеби поради тоа ме погоди  и ова претходното.  Но, моите пријатели во Прилеп и во цела Македонија знаат дека јас никому не сум наштетил. Напротив, секогаш кога сум можел,  секому сум  помогнал,“ изјави Жаре Бербер за Курир.

Вели дека неговата “политичка” опција во животот е музиката, хуморот, позитивната енергија, човечноста и никој тоа не може да му го ограничи.

„Импутирањето на разни небулози го разбирам само како атак кон јавна личност, истовремено им простувам на сите и им посакувам многу здравје и успех во животот. Бидејќи периодот на постот не го сфаќам формално,  убеден сум дека секое лицемерие и било каква неправда од мене сторена, кон било кого, се враќа како бумеранг“, вели Жаре Бербер.

Да така е Жаре, ќе ти се врати како бумеранг се што си направил. Тоа што си наредувал кои кафичи да се затвараат затоа што не те викале да пееш, длабоко има да го платиш. И тоа е злосторничко здружување и за ова има да седиш и скапеш у затвор, а таму можеш да постиш колку сакаша, уствари и ќе мораш, храната таму е стално срање.

А твоите верски и морални принципи можевме да ги видиме во твоите емисии :

[youtube height=”500″ width=”600″]https://www.youtube.com/watch?v=gA6oWJRCzsA[/youtube]