МНОГУ СОНЦЕ ДО КРАЈОТ НА ДЕНЕШНИОТ ДЕН (ПЕТОК)

0
856

Територијата на Македонија веќе потпадна под влијание на висок воздушен притисок и на стабилна и сува воздушна маса.

До крајот на денешниот ден (петок) времето ќе биде претежно сончево и претежно ќе биде тивко освен Долж Повардарието и во југоисточните предели каде ќе дува слаб ветер претежно од северен правец.

meteomax1

Температурата ќе се искачи во интервал од -4 до 4 степени.

Временската прогноза ја подготви СЛАВЧО ПОПОСКИ!