МИЦКОСКИ : СОБРАНИ НАД 500 ПОТПИСИ ЗА НЕПОЛН ЧАС, НА ПОТЕГ Е СОБРАНИЕТО

0
631
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска официјално ја поднесе иницијативата за референдум, а еден час подоцна објави статус на кој порача дека се собрани над 500 потписи.
„Собрани над 500 потписи за неполн час, иако за иницијативата за референдум се потребни само 100. Благодарам за брзиот одговор и иницијативност. Народот не сака решенија со кои се негира нашата посебност и идентитет. На потег е Собранието“, напиша Мицкоски.
Во продолжение следи неговиот статус на Фејсбук.