МИЦКОСКИ ИЗРАЗИ СОЧУВСТВО ЗА СМРТТА НА ВАЊА : БАРАМ НАЈОСТРА КАЗНА ЗА СИТЕ ВМЕШАНИ ВО ОВОЈ ГРОЗОМОРЕН ЧИН

0
243

Лидерот на ВМРО-ДПМНеЕ, Христијан Мицкоски преку социјалните мрежи изрази сочувство за смртта на 14-годишната Вања Ѓорчевска.„Со голема тага ја примив веста за згаснувањето на животот на младата Вања. Искрено сочувство за загубата на овој млад и невин живот.

Најстрога казна за сите вмешани во овој грозоморен случај! Правда мора да има. Почивај во мир“, напиша Мицкоски.